Jak otworzyć i prowadzić konto apartamentu na Facebooku?

Facebook jest obecnie najpopularniejszym portalem społecznościowym. Skupia miliony użytkowników i dla większości firm może stanowić doskonałe narzędzie wsparcia promocji marki i sprzedaży usług. Także branża wynajmu krótkoterminowego, długoterminowego, pensjonaty, apartamenty i hotele prowadzą własne fun page. W niniejszym artykule dowiesz się więcej o tym:

 1. Jak otworzyć stronę apartamentu na Facebooku?
 2. Jak prowadzić konto na Facebooku?
 3. Jakie informacje najlepiej umieszczać na fun page’u apartamentu?
 4. Czy prowadzić kampanie reklamowe obiektu na Facebooku?

Jak otworzyć stronę apartamentu na Facebooku?

Stronę firmową może otworzyć zarejestrowany już wcześniej użytkownik prywatny. Dlatego jeżeli masz konto prywatne, możesz utworzyć funpage klikając w link Utwórz.

Następnie wybierz opcję Firma lub marka, potem nazwę strony oraz kategorie, w której działasz (w przypadku apartamentu najlepiej Apartamenty na wynajem). Podaj adres i dane kontaktowe.

Jak zmienić link do strony apartamentu na Facebooku?

Tworząc stronę pamiętaj o dodaniu jej krótkiej nazwy, co umożliwi później łatwiejszą promocję strony na materiałach promocyjnych a także zapamiętanie jej przez użytkowników.

Uzupełnij wszystkie dane swojego profilu dodając takie dane jak:

 • godziny otwarcia,
 • dane kontaktowe,
 • adres,
 • opis.

Ponieważ dla zapamiętania strony istotne jest dodanie zdjęcia głównego i logo, również dodaj te zdjęcia.

Jak prowadzić stronę apartamentu na Facebooku?

Konto apartamentu na Facebooku ma służyć promocji Twojego obiektu. Nie zapominaj zatem o dodawaniu unikjalnych i ciekawych treści, które wywołają pozytywne reakcje obserwujących i pozwolą Ci dotrzeć do nowych odbiorców. Czym więcej obserwujących pozyskasz, tym szerszy będzie zasięg oddziaływania Twojego profilu.

Pamiętaj o systematyczności, publikuj treści 2-3 razy w tygodniu. Możesz także promować swoje grafiki, zdjęcia i posty poprzez reklamy na Facebooku (o tym więcej tutaj).

Jakie informacje najlepiej umieszczać na fun page’u apartamentu?

Podobnie jak w przypadku własnego bloga apartamentu czy hotelu na stronie www, tak i na Facebooku warto dodawać podobne newsy:

 • zdjęcia z wydarzeń w hotelu/apartamencie (np. ciekawa sesja zdjęciowa);
 • promocjach sezonowych;
 • zdjęcia śniadań;
 • zdjęcia wnętrz czy aranżacji świątecznych;
 • informacje i newsy z miejscowości, w której mieści się apartament (wydarzenia sportowe, kulturalne, muzyczne, itp.).

Czy prowadzić kampanie reklamowe obiektu na Facebooku?

Facebook umożliwia firmom promowanie się na stronach serwisu. Dzięki dokładnemu targetowaniu użytkowników (wszak FB wie o nas wszystko – co lubimy, czego nie lubimy, jakie grupy obserwujemy, gdzie pracujemy, z kim się przyjaźnimy, gdzie mieszkamy), reklamodawca zyskuje doskonałe narzędzie dotarcia do potencjalnego klienta.

Jeżeli chcesz reklamować się na Facebooku musisz założyć konto reklamowe, definiując dane płatności. Więcej o uruchomieniu reklam w serwisie dowiesz się z artykułu Czy warto reklamować apartament na Facebooku?

Jak skutecznie prowadzić profil apartamentu na Facebooku?

Aby Twój profil zyskał popularność, musisz być aktywny, łączyć promocję on-line z działaniami off-line. Trzymaj się następujących zasad:

 • systematycznie dodawaj posty, grafiki, zdjęcia i newsy na swój profil;
 • zaproś znajomych do polubienia strony;
 • dołączaj stronę do grup tematycznych, np. entuzjastów danego miasta, turystyki, aby zachęcić do odwiedzin swojego apartamentu;
 • przy rezerwacjach informuj Gości o swoim profilu, zachęcaj do polubienia i wydania opinii na Facebooku (np. udzielając dodatkowych rabatów).