Jak zrobić tanio i szybko stronę internetową apartamentu

Stronę internetową apartamentu lub hotelu powinien posiadać każdy obiekt. Jest to podstawowe narzędzie pozwalające na dotarcie do potencjalnych klientów bez pośredników, pozwala na samodzielne kształtowanie cen i relacji. Dobrze wykonana strona internetowa może pomóc właścicielom hoteli i apartamentów wakacyjnych uzyskać większą ilość rezerwacji bezpośrednich, zmniejszając udział platform bookingowych.

Jak wykonać stronę internetową apartamentu?

Jeżeli nie posiadasz wizytówki apartamentu w Internecie możesz ją wykonać zlecając profesjonalistom lub wykonując samodzielnie (jeżeli posiadasz odpowiednie doświadczenie i wiedzę techniczną).

Zlecając wykonanie strony www hotelu firmie będziesz głównie ograniczony wielkością budżetu. Mając na uwadze dość pomocniczy charakter strony www dla apartamentu (ilość rezerwacji z tego źródła nie będzie na początku imponująca), wydawanie wysokich kwot na wykonanie strony nie będzie mieć większego sensu. Maksymalny budżet jaki możesz przeznaczyć na stronę to 4-5 tys. zł.

Wykonujesz stronę www samodzielnie – wybierz WordPress

Jeżeli zdecydujesz się na samodzielne wykonanie strony www, warto abyś wybrał sprawdzone platformy CMS. Obecnie pewnym standardem jest WordPress. Jest to platforma open source, która jest wciąż rozwijana i aktualizowana, co wbrew opiniom zapewni Twojej stronie wysoki poziom bezpieczeństwa. WordPress oferuje również wybór layoutu strony wśród tysięcy dostępnych do kupienia szablonów. Jeżeli więc nie chcesz wydawać pieniędzy na grafika i „cięcie strony”, możesz wybrać z naprawdę ciekawych skryptów. Developerzy i graficy tworzący dla platformy WordPress oferują ciekawe projekty dostosowane do tematyki strony, zatem po jej instalacji i uzupełnieniu unikalnych treści Twoja strona będzie kompletna.

Dzięki dodatkowym wtyczkom WordPressa możesz również dodać do swojej strony szereg funkcji a także automatycznie zoptymalizować ją pod kątem SEO.

Co powinna zawierać strona www Twojego obiektu?

Strona internetowa firmy ma zawsze funkcje sprzedażową. Tobie również zależeć będzie przede wszystkim na zdobyciu nowych leadów (kontaktów), a dokładniej – nowych rezerwacji. Budując stronę internetową musisz zwrócić uwagę na następujące elementy jej zawartości:

  1. Formularz rezerwacyjny apartamentu/hotelu – dodaj go w widocznym miejscu, najlepiej na stronie głównej i w sidebarze podstron, tak aby użytkownik strony w szybki sposób mógł wypełnić: termin – zakres dat od – do kiedy chciałby zarezerwować apartament; ilość osób; pozostawił swoje dane. Pamiętaj również o akceptacji polityki ochrony danych osobowych (więcej o tym w artykule poświęconym RODO).
  2. Zdjęcia – utwórz kompleksową galerię apartamentu, dodaj zdjęcia budynku, klatki schodowej, wnętrza apartamentu, pokoi, łóżek, udogodnień, śniadania – jeżeli oferujesz. Zdjęcia powinny być profesjonalne. Jeżeli nie wiesz jak je wykonać – umów się z nami na bezpłatną konsultację.
  3. Opis obiektu – dodaj opis swojego apartamentu, zasad rezerwacji i działalności. Postaraj się zaprezentować swój apartament i markę z jak najlepszej strony, wyłuskaj coś ciekawego i interesującego (np. z historii budynku).
  4. Blog i aktualności – warto dodać treści od siebie na stronie. Jeżeli prowadzisz apartament miejski, warto abyś pochwalił się znajomością topografii, historii i atrakcji miasta, dodawaj informacje o interesujących wydarzeniach, dzięki czemu potencjalni goście będą pewni, że trafili na dobrego gospodarza, który może być pomocny. Organizuj promocje dla gości. Więcej o tym jak prowadzić blog apartamentu przeczytasz tutaj.

W tworzeniu strony www apartamentu ważne są również kwestie techniczne. Pamiętaj również o takich rzeczach jak:

  1. Optymalizacji strony www pod wyszukiwarki internetowe (SEO),
  2. Optymalizacji zdjęć – duże zdjęcia wczytują się dłużej, a dłuższy czas oczekiwania może oznaczać stratę użytkowników (czyli potencjalnych klientów),
  3. Responsywności strony www – obecnie nawet 60-70% ruchu na stronach www pochodzi z urządzeń mobilnych. Warto sprawdzić jak Twoja strona będzie wyglądała na smartphonie i dostosować ją w przypadku błędów,
  4. Analizuj wyniki – dodaj narzędzia takie jak Google Analitics, dodaj witrynę do wyszukiwarek, pozwól się indeksować aby pozycja Twojej strony rosła.

Jeżeli chcesz zlecić nam wykonanie Twojej strony internetowej obiektu lub skonsultować marketing apartamentu, skontaktuj się z nami.