Atrakcje dodatkowe w wynajmie krótkoterminowym

atrakcje

Jeśli prowadzimy wynajem krótkoterminowy apartamentu lub domu wakacyjnego, to warto zastanowić się nad dodatkowymi atrakcjami, które mogą przyciągnąć do nas Gości. Poza standardową ofertą cenową, dobrymi promocjami oraz dodatkowymi opcjami do najmu (np. możliwość śniadań, kolacji itp.) można pokusić się o przygotowanie listy z atrakacjami, które zastaną nasi Goście na miejscu, lub takich, które chcemy polecić, aby z nich skorzystać w trakcie pobytu.

Gry, książki i multimedia

  • Na początek najprostsza i najłatwiejsza do przygotowania opcja, to zakup i pozostawienie na wyposażeniu dla Gości: książek ( w tym też bajek) i gier (planszówki, karty) z których będą mogli w wolnym czasie skorzystać zarówno dorośli jak i dzieci.
  • W pakiecie z TV Netflix lub HBO Go. Poza standardową ofertą kanałów telewizyjnych atrakcją dla Gości może być platforma z dostępem do nowości filmowych i serialowych.
  • Aktualnie powraca moda na rzeczy retro. Jeśli mamy np. płyty winylowe, których już nie słuchamy i gramofon z którego nie korzystamy, a jest sprawny, to dodajmy to do naszego wyposażenia apartamentu/domu dla Gości. Takie „gadżety” będą miłym zaskoczeniem i atrakcją dla odwiedzających nas osób.

Miejsca, zwiedzanie, wydarzenia

  • Sprawdźmy, czy w okolicy naszego apartamentu/domu znajdują się jakieś miejsca w których dorośli i rodziny z dziećmi będą mogli przyjemnie spędzić czas (np. park linowy, park trampolin, aquapark, kręgielnia, kino, wypożyczalnia rowerów, restauracja z dobrym jedzeniem, gabinet kosmetyczny itp). Jeśli jakieś ciekawe miejsca są w naszej okolicy, to warto w apartamencie zostawić informacje o nich: co to dokładnie za miejsce, gdzie jest (adres) i kontakt (numer telefonu, wizytówka jeśli taką mamy). Jeśli wynajmujemy dom wakacyjny w ciekawym miejscu, to w ramach atrakcji opcją może być organizacja ogniska, kuligu (zimą), czy jazdy konnej. Możemy w naszej ofercie pokusić się również o możliwość rezerwacji danej atrakcji / usługi na życzenie Klienta.
  • Zwiedzanie z przewodnikiem. Jeśli nasz apartament/dom jest w dużym mieście (np. Kraków, Warszawa czy Wrocław) możemy polecać zwiedzanie z profesjonalnym przewodnikiem. Tak jak w opcji powyżej możemy np. zostawić dla Gości kontakt do sprawdzonego przewodnika, którego będą mogli sobie zarezerwować i zaplanować z nim zwiedzanie najciekawszych atrakcji miasta.
  • Obiekty, które zlokalizowane są w górach i nad morzem mają dodatkowy potencjał do wykorzystania. Polecać można wtedy: górskie wędrówki ( z przewodnikiem lub możemy zostawiać mapki z trasami), narciarstwo (zimą), rejsy statkami wycieczkowymi, sporty wodne itp.
  • Sprawdzajmy na bieżąco aktualne wydarzenia kulturalne: wystawy, mecze, koncerty, czy premiery w teatrach. Zostawić możemy w apartamencie harmonogram/listę wydarzeń na najbliższy miesiąc z poleceniem ciekawych wystaw muzealnych, miejsc, gdzie odbędą się interesujące koncerty, czy spektakle teatralne.

Social media

Poza informacjami o atrakcjach dodatkowych, które Goście będą mogli znaleźć w naszym apartamencie w trakcie pobytu, możemy też do promocji dodatkowych atrakcji użyć portali społecznościowych (Facebook, Instagram itp.). Na naszym funpag’u możemy zamieszczać aktualności, newsy dotyczące atrakcji, które polecamy oraz wydarzeń kulturalnych, które mogą się wydać interesujące. Zamieszczajmy linki do stron, gdzie będzie można zapoznać się ze wszystkimi szczegółami i np. dokonać rezerwacji. Osoby, które odwiedzą nas na naszym funpag’u jeszcze przed przyjazdem do nas, będą miały szanse zapoznać się z wyprzedzeniem z atrakcjami jakie oferujemy.