Innowacyjne pomysły na dodatkowy przychód przy wynajmie krótkoterminowym

Czy dochód można czerpać tylko za najem domu/apartamentu? Jak się okazuje, można wpaść jeszcze na kilka innowacyjnych pomysłów, które mogą zaciekawić odwiedzających nas Gości, a nam pomóc dodatkowo zarobić. Inspiracją do tego artykułu stał się pewien program telewizyjny, który ukazywał mechanizmy wynajmu krótkoterminowego, a prowadzący pomagali początkującym wynajmującym w remoncie, urządzaniu oraz w planie marketingowym nieruchomości.

Nie masz budżetu na urządzenie apartamentu? To nie problem!

Bardzo często zdarza się tak, że remont nieruchomości pochłania większość budżetu, a co za tym idzie brakuje nam funduszy na stylowe i oryginalne wykończenie wnętrza. Jak rozwiązać ten problem nie popadając w kolejne zadłużenia, a jednocześnie jeszcze na tym zarobić?

Poszukajmy w najbliższej okolicy sklepu z używanymi meblami lub używanymi meblami sprowadzanymi z zagranicy. Bardzo modne są komisy z meblami i artykułami wnętrzarskimi z Holandii tzw. kringloopwinkles – znaleźć tam można przeróżne skarby od mebli, bibelotów, artykułów dekoracyjnych, aż po sprzęt AGD w atrakcyjnych cenach. Umówmy się na spotkanie z właścicielem lub managerem takiego sklepu/komisu i zaproponujmy ciekawą współpracę. Sklep lub komis może użyczyć nam mebli i artykułów do wyposażenia naszego wnętrza, które jednocześnie odwiedzający nas Goście będą mogli kupić. Każdy mebel i artykuł posiadałby informację o cenie oraz kontakt do sprzedającego. My urządzamy wnętrze, a sklep dzięki temu zyskuje dodatkowy kanał sprzedaży za którą możemy otrzymywać prowizję.

Galeria sztuki w domu wakacyjnym lub apartamencie

Poza wnętrzarskimi bibelotami oraz meblami możemy pokusić się również o sprzedaż naszym Gościom artykułów bardziej wyrafinowanych, związanych z kulturą i sztuką. Nie mamy pomysłu na ciekawą aranżację ścian? Nawiążmy współpracę z galerią sztuki, która wystawia na sprzedaż różnego rodzaju grafiki, plakaty i obrazy. Podobnie jak z meblami każdy artykuł będzie posiadał cenę i kontakt do sprzedającego. Poza propozycjami do kupienia z „naszych ścian” możemy dodatkowo przygotować katalog z pełną ofertą danej galerii. Za każdy sprzedany plakat, czy obraz możemy otrzymywać prowizję dokładnie tak samo jak w przypadku artykułów wyposażenia wnętrza.

Książki, muzyka, film

Kolejny pomysł, to współpraca np. z księgarnią w której można znaleźć nie tylko książki, ale również gazety, płyty CD, winyle, filmy i gry. Możemy mieć na wyposażeniu naszego domu/apartamentu różnego rodzaju nowości wydawnicze, które nasi Goście będą mogli zakupić w trakcie pobytu.

Dostęp do sprzedawanych przez nas produktów online

Poza ofertą, którą Goście będą mogli nabyć na miejscu, w apartamencie, warto pomyśleć nad bazą produktów dostępnych online. Możemy na stronie internetowej naszego domu/apartamentu stworzyć prosty katalog produktów z formularzem zamówień. Możemy także zamieścić reklamy przekierowujące do naszych partnerów (sklepu meblowego, galerii sztuki lub księgarni) za które uzyskamy dodatkowy przychód. Współpraca reklamowa może także opierać się na barterze. Za reklamę możemy otrzymać produkty o określonej wartości, które potem wystawimy na sprzedaż dla naszych Gości.

Podane powyżej pomysły, to tylko przykłady tego jak można uzyskać dodatkowy przychód do wynajmu krótkoterminowego. Polecamy także osobny artykuł na naszym blogu o atrakcjach dodatkowych dla odwiedzających nas Gości: https://rentownarenowacja.pl/atrakcje-dodatkowe-w-wynajmie-krotkoterminowym/ . Sądzimy, że on także może stać się inspiracją do nawiązania ciekawych relacji biznesowych.