Wizytówka apartamentu w Google Moja Firma

Widoczność Twojego apartamentu w Internecie jest niezmiernie istotną kwestią. Możesz wykonać własną stronę www apartamentu, dodać oferty na portale typu AirBnB czy Booking.com. Warto także być bardziej widocznym w Google, dzięki profilowi Google Moja Firma. W tym artykule dowiesz się więcej o:

 • Jak założyć profil Google Moja Firma?
 • Na co zwrócić uwagę zakładając profil apartamentu?
 • Jak zarządzać opiniami apartamentu w Google?
 • Zlecić firmie czy założyć samodzielnie?

Jak założyć profil Google Moja Firma?

Na stronie https://www.google.com/intl/pl_pl/business/ odnajdziesz informacje w jaki sposób można szybko otworzyć profil własnej firmy w Google.

Efektem jest utworzenie profilu i zwiększona widoczność firmy gdy użytkownicy poszukują jej w Internecie. Profil wyświetla się:

 • w wynikach wyszukiwania pod frazy kluczowe (np. nazwa firmy),
 • w Mapach Google.

Profil wyświetla się w prawej części okna wyników wyszukiwania. Poniżej przykładowy profil.

Aby otworzyć profil należy otworzyć konto w Google.com. Profil pozwala na zarządzanie kilkoma istotnymi kwestiami wizytówki firmy, mianowicie:

 • zdjęciami,
 • opiniami użytkowników wyszukiwarki Google,
 • informacjami z firmy,
 • podstawowymi informacjami o firmie,
 • statystykami wyszukiwania i oglądalności.

Kiedy profil Google Moja Firma jest publiczny?

Google przeprowadza weryfikację profilu przed jego opublikowaniem, dlatego należy spodziewać się poczty z unikalnym numerem, który należy wpisać po zalogowaniu aby autoryzować adres firmy. Dopiero po autoryzacji firmy, profil staje się publiczny.

Na co zwrócić uwagę zakładając profil apartamentu?

Dodanie profilu apartamentu pozwala na zwiększenie widoczności oferty w wynikach wyszukiwania. Szczególnie istotna jest widoczność danych na Mapach Google, dzięki czemu użytkownik szybciej trafi na ofertę. Obecnie Google posiada własną wyszukiwarkę hoteli i apartamentów zatem należy spodziewać się, że jej oddziaływanie i wpływ na sprzedaż będzie rosnąć. Wyniki z mapy widoczne są tuż pod wynikami płatnymi z Google Ads, dlatego też warto zainwestować w rozwój profilu.

W profilu Moja Firma mamy dostęp do takich zakładek jak Strona Główna, Informacje, Statystyki, Opinie, Cat, Zdjęcia, Witryna, Użytkownicy a także dodatkowe opcje związane z dodatkowymi usługami Google – Google Ads i Gmail.

Dodając profil apartamentu warto zwrócić uwagę na poniższe kwestie:

 • adres – podanie dokładnego adresu pozwoli zweryfikować położenie hotelu czy apartamentu – wpisz go dokładnie,
 • informacje o otwarciu – podaj dokładne godziny otwarcia (w przypadku hoteli i apartamentów nie do końca adekwatne zatem warto podać godziny możliwego zakwaterowania, dobrze podać również dane kontaktowe – telefon, stronę www, a od niedawna unikalny link do strony Google Moja Firma
 • zdjęcia – to jedna z najistotniejszych kwestii wpływających na użytkownika, wybór dobrych zdjęć pozwoli nam łatwo wyróżnić się na tle konkurencji. Jak przygotować dobre zdjęcia dowiesz się z artykułu – Zdjęcia w ofercie apartamentu – jak przygotować?
 • opinie – możesz zarządzać opiniami użytkowników Googla – o tym niżej.

Jak zarządzać opiniami apartamentu w Google?

Opinie użytkowników Google.com znacznie wpływają na decyzje o zakupie towaru lub skorzystaniu z danej usługi. Praktycznie każda firma – niezależnie czy posiada czy nie profil w Moja Firma, posiada już opinie. Zarządzanie nimi należy uznać za najważniejszy przyczynek do posiadania profilu.

W przypadku pojawienia się negatywnych opinii można zgłosić je bezpośrednio do Google, jednak skuteczność reklamacji jest niska. Tym bardziej warto zadbać o dobrą komunikację, przede wszystkim z niezadowolonym Klientem. Jak utrzymać pozytywną komunikację z Klientami i wpływać na opinie dowiesz się w opracowaniu Co wpływa na opinie o wynajmowanym domu/apartamencie oraz jak zadbać o zadowolenie Gości?

Zlecić firmie czy założyć samodzielnie?

Założenie wizytówki apartamentu w wyszukiwarce jest dość proste. Jeżeli jednak nie wiesz jak to zrobić, jak wykonać i dodać odpowiednie zdjęcia, zarządzać opiniami, możesz skorzystać z naszej oferty zarządzania marketingiem apartamentu wakacyjnego. Zapraszamy.