Jak działają i gdzie znaleźć kody rabatowe na AirBnb?

Czy na podróżach można zaoszczędzić? Z programem polecenia AirBnB z pewnością. Popularny serwis bookingowy posiada własny program poleceniowy, który umożliwi Ci zaoszczędzenie na podróżach, a dokładnie na wynajmowaniu hoteli, domów i apartamentów na tej właśnie platformie internetowej. Jak działają kupony i kody rabatowe AirBnb dla nowych użytkowników i obiektów? Wszystkiego dowiesz się w tym artykule.

Jak działa kupony rabatowe na AirBnb?

Podobnie jak kody rabatowe Booking.com (więcej znajdziesz w tym artykule), tak i na AirBnb udzielanie rabatów oparte jest o linki referencyjne i mechanizm Cookies. Polecając znajomym AirBnb przesyłasz im unikalnego linka, po kliknięciu którego przeglądarka odbiorcy zapamiętuje unikalne ID, do którego przypisuje nagrodę za polecenie.

Gdzie znaleźć link do polecania AiirBnb?

Przede wszystkim musisz posiadać konto użytkownika portalu. Linki do polecania AirBnb znajdziesz w bocznym menu po prawej stronie pod nazwami: Zaproś znajomych oraz Poleć gospodarzy.

Po kliknięciu linka Zaproś znajomych znajdziesz się na stronie a tam będzie widoczny Twój link refeencyjny. Wygląda to tak:

Zaproszenie możesz wysłać bezpośrednio z systemu AirBnb lub też skopiować link aby wklejać go do maila, w Internecie, na grupach Facebooka, na których jesteś aktywny, itd.

Co zyskujesz promując AirBnb?

Polecając AirBnb zyskujesz maksymalnie 75 zł za jednego poleconego użytkownika, który skorzysta z linka, zarezerwuje wyjazd i z niego wróci. Wartość prowizji za polecenie jest dużo bardziej atrakcyjna niż w Booking.com, do tego warto wspomnieć co zyskuje polecony.

Co otrzyma polecony za wykorzystanie linka referencyjnego?

Nagroda AirBnb za skorzystanie z linka referencyjnego jest również atrakcyjna. Jest to 100 zł zniżki na podróż oraz 38 zł do wydania na atrakcję o wartości minimum 198 zł. Jest to gratyfikacja również ciekawsza niż oferuje Booking.com.

Jak wielu użytkowników można polecić serwisowi AirBnb.com?

Niestety na stronie AirBnb próżno szukać informacji o ilości osób możliwych do polecenie w programie polecającym. Informacje te znajdują się dopiero gdzieś daleko w dziale pomocy. Zgodnie z informacjami zawartymi na stronie polecający może uzyskać całkowicie aż 5000 USD na podróże (czyli rezerwacje w AirBnB.com), jednak wydać je należy w ciągu roku od przyznania środków.

Polecaj AirBnb.com nowym Gospodarzom

Platforma bookingowa pozwala także polecać serwis nowym obiektom, dzięki czemu oferta pośrednika jest coraz bogatsza. Podobnie jak w przypadku polecenia użytkowników, tutaj również funkcjonuje link polecający, który odnajdzie po kliknięciu w opcję Poleć gospodarzy w menu zalogowanego użytkownika. Po przejściu na właściwą stronę znajdziesz swój link polecający.

W ramach programu możesz polecić do 25 nowych gospodarzy.

Co otrzymam od AirBnb za polecenie nowego gospodarza?

Otóż jest to 393 zł za każdego nowego gospodarza, który opublikuje ofertę swojego obiektu i otrzyma pierwszą rezerwację.

Co zyskuje nowy Gospodarza jeżeli skorzysta z linka referencyjnego?

Nowy Gospodarz również otrzymuje nagrodę w postaci płatności od 100-600$ na podróże. Wysokość nagrody zależy od rynku, na którym działa nowy gospodarz.

Jak wypłacane są środki z programu poleceń?

Środki nie są realnie wypłacane, a gromadzone na koncie AirBnB. Możesz z nich skorzystać składając nową rezerwację.

Jak założyć konto obiektu i dodać swoją ofertę na AirBnb.com?

Jeżeli prowadzisz już wynajem krótkoterminowy i nie wiesz jeszcze jak dołączyć do AirBnB, możesz skonsultować z nami bezpłatnie ten proces lub skorzystać z usługi uruchomienia konta gospodarza. Zapraszamy!