Jak otworzyć konto apartamentu w AirBnb.com?

Jeżeli Twój apartament jest już prawie gotowy do wynajmu, warto rozpocząć przygotowywanie oferty. Na początek warto skupić się na publikacjach w portalach o najlepszej renomie i widoczności, dzięki czemu szybko możesz spodziewać się pierwszych rezerwacji. Przeczytaj także jak opublikować obiekt w Booking.com.

Proces rejestracji konta i obiektu na AirBnb.pl jest podobny (choć porównując dużo prostszy) do Booking.com. Oto co musisz zrobić i o czym pamiętać rejestrując obiekt:

  1. Zarejestruj konto
  2. Ustaw parametry oferty i opublikuj obiekt
  3. Ustaw dostępność i ceny w kalendarzu
  4. Zainstaluj aplikację na telefon

Przeczytaj jak dodać swój pierwszy obiekt na AirBnb.

Rejestracja konta w AirBnB

Podobnie jak w innych serwisach bookingowych, tak i w AirBnb niezbędny jest telefon, e-mail oraz dowód osobisty (!). Przy rejestracji konta AirBnb poprosi Cię o wykonanie zdjęcia i skanu dowodu osobistego w celu weryfikacji tożsamości. Po potwierdzeniu rejestracji konta możesz przystąpić do uzupełnienia profilu Gospodarza. Warto dodać zdjęcie Gospodarza co z pewnością wpłynie na chęć rezerwacji.

Konto na AirBnb dla Gospodarzy możesz otworzyć za pośrednictwem naszego linka: https://www.airbnb.pl/r/malgorzatas2682?s=6&t=061n

Jeżeli chcesz uzyskać poradę i pomoc w otwarciu konta Twojego apartamentu na Booking.com lub AirBnb, wyślij zgłoszenie i umów się na konsultację. Możesz także zlecić nam przygotowanie wizytówki Twojego apartamentu na AirBnb.

Już wkrótce przygotujemy krótki materiał wideo w trakcie którego krok po kroku wyjaśnimy jak otworzyć konto apartamentu w AirBnb!

Dodaj i opublikuj ofertę

  • Zdjęcia – to bardzo ważny element oferty AirBnb Twojego apartamentu. Jeżeli nie wiesz jak zrobić dobre zdjęcia na stronę lub do profilu, więcej dowiesz się tutaj. Możesz także zlecić zdjęcia profesjonaliście. Zdjęcia Twojego obiektu muszą przyciągać. Jest to jeden z najważniejszych elementów oferty. W ostatnich miesiącach AirBnb oferuję usługę AirBnB Plus, w ramach której profesjonalny fotograf na zlecenie portalu wykonuje zdjęcia, a cała oferta uzyskuje status AirBnB Plus (więcej o tym przeczytasz wkrótce).
  • Szczegóły oferty – określ dokładny rozkład mieszkania (ilość pokoi, łazienek, sypialni, łóżek, ilość gości jaką możesz przyjąć) oraz udogodnienia jakie oferujesz. Warto zadbać o najbardziej powszechne udogodnienia, dzięki czemu Twoja oferta ma szansę znaleźć się wysoko w wynikach wyszukiwania: Internet, parking, dobre wyposażenie dodatkowe takie jak żelazko, TV, zmywarka. Zadbaj również o bezpieczeństwo, kup apteczkę i gaśnicę. Jeżeli masz instalację gazową warto kupić odpowiednie czujniki.
  • Ceny i kalendarz – dostępność mieszkania – podobnie jak w Booking.com tutaj również musisz zadbać o aktualizację cen i dostępności apartamentu. Warto włączyć synchronizację kalendarza z innymi platformami, co utrudni Ci problemów oraz zaoszczędzisz sporo czasu.

Panel Gospodarza w portalu AirBnB oferuje dużo mniej opcji i ustawień niż Booking.com. Również niejasne są kryteria wyświetlania obiektów w wyszukiwarce, która posiada zresztą dużo mniej opcji filtrowania niż Booking. Nie mniej jednak warto dodać ofertę do tego portalu. Jest to druga największa platforma, która może zapewnić Ci Gości.

Aktualizacja: 10.07.2023