Jak otworzyć konto i opublikować ofertę na Booking.com?

Jeżeli uruchomiłeś już apartament i jest on gotowy do wynajmu, warto opublikować go w Internecie aby zdobyć pierwsze rezerwacje. Oczywiście możesz zacząć od własnej strony internetowej apartamentu, jednak prawdopodobnie minie bardzo dużo czasu zanim uzyskasz pierwszą rezerwację. Dlatego na początek rekomendujemy opublikowanie oferty w AirBnb (więcej o tym tutaj) oraz właśnie na Booking.com.

Jak rozpocząć współpracę z booking.com?

Jeżeli chcesz uzyskać poradę i pomoc w otwarciu konta Twojego apartamentu na Booking.com lub AirBnb, wyślij zgłoszenie i umów się na konsultację. Możesz także zlecić nam przygotowanie oferty Twojego apartamentu na Booking.com.

Już wkrótce przygotujemy również krótki materiał wideo w trakcie którego krok po kroku wyjaśnimy jak otworzyć konto apartamentu w Booking.com!

Proces nawiązania współpracy odbywa się on-line i przebiega następująco:

 1. Rejestracja użytkownika w serwisie
 2. Dodanie oferty – obiektu, parametryzacja oferty na Booking.com
 3. Aktualizacja cen, dostępności kalendarza
 4. Weryfikacja adresu obiektu przez Booking.com

Poniżej przeczytasz jak proces rejestracji przebiega

Rejestracja użytkownika w Booking

Swoją ofertę dodasz na stronie https://join.booking.com/. Przejrzysta instrukcja serwisu przeprowadza użytkownika dość gładko przez cały proces.

Rejestrując obiekt wybierz ten odpowiadający specyfice Twojego miejsca (dom, apartament, hotel, pensjonat B&B). W dalszych częściach formularza kolejno wykonujemy instrukcję Booking, wypełniając formularz.

Dodanie oferty – obiektu, parametryzacja oferty na Booking.com

Dodając konkretną ofertę na Booking.com warto pamiętać o kilku podstawowych kwestiach:

 • Zdjęcia – to chyba najważniejsza część oferty. Źle wykonane zdjęcia, niewyraźne, mało panoramiczne, nie pozwolą użytkownikom podjąć decyzji o rezerwacji. Jeżeli nie posiadasz sprzętu i umiejętności jak wykonać zdjęcia, warto zlecić je profesjonaliście. Generalnie jednak warto trzymać się poniższych zasad przy wykonaniu zdjęć:

a) zdjęcia powinny być jasne, możliwie dobrej jakości (nie wielkości);

b) warto posprzątać apartament przed sesją fotograficzną;

c) zadbaj o ciekawe akcenty na zdjęciach, dodaj wyróżniający się akcent, który przykuje uwagę użytkownika – takie zdjęcie dodaj jako główne zdjęcie oferty;

d) jeżeli oferujesz śniadanie – zrób zdjęcie nakrycia stołu, jedzenia, napojów;

e) kup coś ekstra do apartamentu – wino, cukierki, ciasteczka – zrób zdjęcie i umieść w ofercie.

 • Opis miejsca i okolicy – opis jest to głównie generowany automatycznie przez Booking.com. Właściciele obiektów nie mają na niego dużego wpływu, znajduje się w nim jednak wiele informacji istotnych z punktu widzenia podróżnych (odległość od najważniejszych punktów w mieście i okolicy). Opisy często przez długi czas pozostają wyłącznie w języku angielskim.
 • Profil Gospodarza – zadbaj o ciekawy, nietuzinkowy opis osoby zarządzającej obiektem. Warto dodać coś od siebie oraz koniecznie zdjęcie. Tutaj również zamieść informacje o apartamencie.
 • Uzupełnij szczegóły oferty – udogodnienia i rozkład mieszkania

Dokładny opis oferty, rozkład pokoi, ilość i typ łóżek, wyposażenie, łazienka oraz dodatkowe atrakcje i udogodnienia – wszystko to ma wpływ na atrakcyjność Twojego obiektu. Zapewniając większą różnorodność udogodnień, zyskujesz lepszą pozycję w wyszukiwarce Booking.com i zwiększasz szanse na rezerwacje. Warto wspomnieć, że wyszukiwarka obiektów w serwisie jest znacznie rozbudowana. Wybranie przez użytkownika jednego parametru więcej może wykluczyć Twój obiekt z listy preferowanych. Warto zadbać przede wszystkim o te najpopularniejsze udogodnienia, ich brak spowoduje, że znajdziemy się w ogonie listy obiektów lub nie będzie nas wcale:

 1. Internet,
 2. Bezpłatny parking.

Jeżeli chcemy przyciągnąć rodziny warto zadbać o pralkę, żelazko.

Zasady działalności apartamentu

Określ w Extranecie Booking jakie zasady obowiązują w Twoim papartamencie. Czym dokładniej określisz zasady, tym łatwiej będziesz zarządzać rezerwacjami i obiektem. W Zasadach działalności odnajdziesz takie ustawienia jak:

 1. Określenie zasad odwoływania rezerwacji – po jakim czasie nie przysługuje zwrot środków Gościom, którzy nie dojechali lub odwołali rezerwację;
 2. Zasady kwaterowania Gości i płatność za dzieci – w tym możliwość dostawienia dodatkowych łóżek dziecięcych;
 3. Zasady płatności – czy rozliczasz się gotówkowo, kartą płatniczą czy może Twoje płatności obsługuje Booking.com;
 4. Godziny zameldowania i wymeldowania – określisz tutaj w jakich godzinach Goście mogą przybyć do apartamentu;
 5. Dodatkowe opłaty – za sprzątanie, kaucję, inne dodatkowe usługi;
 6. Zasady odbioru kluczy – zdefiniujesz jak zostaną przekazane klucze;
 7. Dodatkowe zasady i regulamin obiektu – tutaj określisz czy obowiązuje cisza nocna, czy przyjmujesz zwierzęta, osoby palące lub akceptujesz organizowanie głośnych imprez. Zaznaczając te opcje na nie unikniesz strat i szkód. Warto zrobić to już przy uruchamianiu apartamentu.

Aktualizacja cen, dostępności kalendarza

Kalendarz w Extranecie jest najważniejszą sekcją, w której będziesz mógł zarządzać wysokością cen, dostępnością i minimalnym okresem rezerwacji. W praktyce będziesz odwiedzał tą sekcję codziennie. Warto zadbać o konkurencyjne ceny oraz tak sparametryzować kalendarz aby nie stracić na ewentualnych rezerwacjach. Wybierz odpowiednią politykę cenową.

Jeżeli jednocześnie opublikowałeś ofertę w AirBnb czy innych serwisach, warto synchronizować kalendarze. Największe serwisy dają Ci tą możliwość bezpłatnie.

Więcej o zarządzaniu kontem Booking.com dowiesz się z artykułu Jak zarządzać kontem Booking.com aby uzyskać rezerwacje? Możesz także skorzystać z naszej oferty rejestracji obiektu w Booking.com – zapraszamy:)

Weryfikacja adresu obiektu przez Booking.com

Na pewno czytałeś lub słyszałeś o nietrafionych apartamentach w popularnych serwisach ogłoszeniowych. Jak radzi sobie z tym problemem Booking.com? Otóż zanim opublikujesz ofertę musisz potwierdzić kod rejestracyjny, który przyjdzie do Ciebie pocztą na adres obiektu. List dotrze do Ciebie w około 3 tygodni, więc warto wcześniej zadbać o autoryzacje adresu apartamentu.

Aktualizacja: 11.07.2023